25 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Sağlık Bakanlığı'ndan Manisa açıklaması

Sağlık Bakanlığı’ndan, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’ndaki gıda zehirlenmesine şüphesine ilişkin, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan başkanlığında enfeksiyon hastalıkları, epidemiyoloji, klinik toksikoloji ve mikrobiyoloji laboratuvar uzmanlarından oluşan 12 kişilik, işinde uzman bir ekibin, olayın sağlık yönünü incelemek üzere özel uçakla yola çıktığını bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dün Manisa Batı Kışladaki askerlerde, bulantı ve kusma ile seyreden bir durum ortaya çıktığı belirtildi.

Manisa’da askerlerin zehirlenmesinde flaş gelişme!

Olayla ilgili, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olaya gerekli müdahaleyi derhal yaptığı aktarılan açıklamada, şu ifadeler yer verildi :

12 KİŞİLİK EKİP ÖZEL UÇAKLA MANİSA’YA GİTTİ

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan başkanlığında enfeksiyon hastalıkları, epidemiyoloji, klinik toksikoloji ve mikrobiyoloji laboratuvar uzmanlarından oluşan 12 kişilik, işinde uzman bir ekip, olayın sağlık yönünü incelemek üzere özel uçakla yola çıkmıştır. Uzman ekip, hızlı tanı ekipmanları ile olay yerinde incelemeler yapacak olup, sonuçlar ivedilikle ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilecektir.

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü